Organizator:

Elektryzująca nowość - ekokosiarka RAYMO

Podziel się

Ekokosiarki RAYMO z oferty firmy TOMEX-OGRODY - Złoty Medalista tegorocznej GARDENII!

Ekokosiarki RAYMO od TOMEX-OGRODY to nowa koncepcja kosiarek: w pełni elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in, zapewniających cichą, bezemisyjną i bezpieczną pracę przy niskich kosztach eksploatacji i konserwacji. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby profesjonalistów utrzymujących tereny zieleni oraz indywidualnych użytkowników.

NAPĘD

Silnik elektryczny RAYMO umożliwia koszenie w godzinach lub miejscach wymagających ograniczenia hałasu, zaś hybrydowy idealnie sprawdzi się, gdy przepisy dotyczące poziomu hałasu nie są tak restrykcyjne.

SYSTEM POWERSWAP

Czasem lepiej skorzystać wyłącznie z silnika elektrycznego. W innych przypadkach optymalny jest napęd hybrydowy. Dzięki RAYMO nie trzeba posiadać dwóch urządzeń - innowacyjny system POWERSWAP umożliwia zmianę trybu pracy z elektrycznego na hybrydowy i odwrotnie w przeciągu jednej minuty.

CZAS PRACY

System elektryczny może zasilać urządzenie do 5 godz., natomiast hybrydowy do 8 godz. W RAYMO można używać rezerwowych wkładów i zmieniać je w trakcie pracy bez konieczności ładowania.  Na zakończenie pracy puste ogniwa wystarczy naładować w domu lub garażu.

ZDALNE STEROWANIE

Sterowanie radiowo RAYMO to technologia bezpieczna. Operator steruje Ekokosiarką zdalnie. Nie jest narażony na wibracje generowane przez tradycyjne kosiarki. Co więcej, zachowuje bezpieczną odległość od urządzeń elektrycznych,  stromych  podjazdów  czy zbiorników retencyjnych.

PRECYZJA i WYGODA

Dzięki 51 cm wysokości, RAYMO umożliwia dojazd do trudno dostępnych miejsc np.  oraz koszenie pod panelami fotowoltaicznymi. Doskonale radzi sobie na pochyłych i falistych terenach, a zerowy promień skrętu oraz napęd na cztery koła zapewniają pewną jazdę i manewrowość.

Zespół pływający jest delikatny dla trawy, a dzięki zastosowaniu specjalnych układów tnących można kosić trawy na obszarach wrażliwych w sposób przyjazny dla środowiska.

MULT-E-CARE

RAYMO to prawdziwy nośnik narzędzi. Zespół tnący jest łatwy do wyjęcia, a już wkrótce w ofercie firmy TOMEX-OGRODY znajdzie się dodatkowy asortyment mechanicznego i elektrycznego osprzętu MULT-E-CARE. Dzięki temu Twoje RAYMO może stać się prawdziwym kombajnem, przeznaczonym do rozmaitych zastosowań.

 

S46FLORIS DLA EKOLOGII

Kompatybilna ze wszystkimi istniejącymi urządzeniami RAYMO Torpedo, nowa kosiarka listwowa S46FLORIS wnosi koncepcję ekologicznego koszenia na wyższy poziom. Zapewnia ciche oraz przyjazne koszenie wysokiej trawy, traw łąkowych i obszarów wrażliwych ekologicznie z regulowanymi okresami koszenia.

Pełny artykuł w e-wydaniu!