Organizator:

Podsumowanie drugiego dnia GREEN AREA SHOW 2019

Podziel się

3 października czyli drugi dzień wydarzenia Green Area Show przywitał nas nieco niższą temperaturą, ale wynagrodził to słońcem przez cały dzień. To była idealna aura do odwiedzenia zewnętrznej strefy, w której przez cały dzień odbywały się pokazy maszyn na żywo.

Wszyscy wystawcy skorzystali z fantastycznej pogody, aby pokazać swoje urządzenia i maszyny przy pracy. Na każdym stoisku prezentowali  nowości na sezon 2020. Była to także dla nas świetna okazja, aby porozmawiać z przedstawicielami firm wystawiających się i podpytać o trendy na nadchodzący sezon.

MASZYNY AUTONOMICZNE

Spora część wystawców zwróciła uwagę, że do tej pory roboty koszące i inne tego typu urządzenia były kierowane głównie do klientów indywidualnych, posiadających ogrody przydomowe. To się jednak zmienia i  obserwują zapotrzebowanie na tego typu maszyny do użytku bardziej przemysłowego, dotyczącego pielęgnacji większych obszarów zieleni miejskiej. Dzięki kompaktowym rozmiarom oraz braku przewodów elektrycznych maszyny te z łatwością docierają do trudno dostępnych miejsc, a ich samodzielna praca pozwala skierować pracowników do bardziej wymagających zadań. To właśnie dlatego producenci prezentują większe i bardziej wydajne roboty koszące i przewidują, że ten trend będzie z pewnością się rozwijał.

MASZYNY AKUMULATOROWE

W dobie obaw o postępujące zmiany klimatyczne spowodowanych emisją spalin producenci kładą ogromny nacisk na redukcję ich emisji. Silniki elektryczne z coraz większym powodzeniem zastępują te spalinowe. Przedstawiciele firm podkreślali, że oprócz aspektu ekologicznego, kupujących zachęca fakt, że maszyny akumulatorowe mają zdecydowaną przewagę w komforcie użytkowania. Brak przewodów elektrycznych, który pozwala na dużą mobilność to ich ogromny atut. Dodatkowo silniki elektryczne cechują się niskim poziomem hałasu, co pozwala na korzystanie z nich w obszarach miejskich.

MASZYNY SPECJALISTYCZNE

Wydarzenie Green Area Show było skierowane do specjalistów na co dzień zajmujących się pielęgnacją zieleni na obszarach miejskich, w obiektach hotelowych czy na polach golfowych. Szereg zaprezentowanych maszyn posiadało wyjątkowe cechy np. określony zakres ruchu lub możliwość przyłączenia specjalistycznych akcesoriów.

Drugi dzień wydarzenia Green Area Show 2019 był także dniem, w którym do udziału zaprosiliśmy uczniów szkół specjalistycznych, z techników architektury krajobrazu oraz szkół ogrodniczych.  To właśnie oni będą kształtować w przyszłości zieleń w miastach, dlatego zależy nam, aby umożliwić im poznanie liderów branży i uzyskać informacje o najnowszych i innowacyjnych technologiach i rozwiązaniach dostępnych na rynku.

Wystawcy zapytani o opinię dotyczącą takiej formuły wydarzenia, z  pokazami maszyn na żywo podkreślali, że ten format jest już sprawdzony na rynku światowym i europejskim i zdecydowanie brakowało takiego wydarzenia w Polsce.  Akcentowali, że to także świetna okazja dla nich do skonfrontowania swoich urządzeń z propozycjami konkurencji. Mieli także sporo ciekawych obserwacji i propozycji na przyszłość. Z pewnością będziemy chcieli z nich skorzystać i wdrożyć w życie, aby kolejne edycje były tylko lepsze.