Organizator:

Premierowe Forum Zarządcy Zieleni

Podziel się

Po raz pierwszy i przy okazji premierowej odsłony Targów GRREN AREA SHOW nowych targów, odbędzie się Forum Zarządcy Zieleni. Właśnie ruszyły zapisy na to wydarzenie!

Chwilę po nadejściu kalendarzowej jesieni, 2 października br. w Warszawie odbędzie się 1. Forum Zarządcy Zieleni organizowane przez redakcję ogólnopolskiego miesięcznika „Zieleń Miejska” we współpracy z Grupą MTP. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 Rokrocznie jesień obfituje w wydarzenia branżowe. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe propozycje, z tego względu już dziś warto odnotować datę 2 października swoim kalendarzu i zapisać się na Forum! – zachęca Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznika „Zieleń Miejska”.  – Co nas wyróżnia? Do współtworzenia programu zostali zaproszeni przedstawiciele cenionych w środowisku stowarzyszeń, praktycy i osoby, które mają realny wpływ na podnoszenie jakości zieleni miejskiej w Polsce. Co więcej, Forum Zarządcy Zieleni odbędzie się w centrum kraju, przy okazji interesujących, innowacyjnych w skali kraju targów z pokazami maszyn ogrodniczych i komunalnych  – dodaje.

Celem Forum jest propagowanie sprawdzonych rozwiązań w zakresie kształtowania i zarządzania przestrzenią miejską. Zostaną podjęte tematy, które już dziś stanowią nie lada wyzwanie dla zarządców zieleni miejskiej. Wśród nich, spędzająca sen z powiek wielu zarządców, kwestia ujednolicenia standardów kształtowania zieleni w Polsce, o której opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. – W Polsce prowadzone są ostatnio bardzo intensywne prace związane z zagospodarowaniem terenów zieleni. Realizowane są one przez różne podmioty, różnych wykonawców i w różnym standardzie jakości. Ze względu na potrzebę ujednolicenia bieżących potrzeb związanych ze zmianami klimatycznymi i gospodarowaniem wodami opadowymi oraz koniecznością rewizji doborów gatunkowych do nasadzeń, niezbędne jest wprowadzenie standardów w zakresie przygotowania inwestycji, projektowania i utrzymania. – zaznacza Piotr Reda, prezes SAK. – Standardy takie pozwolą wypracować wspólny słownik terminów technicznych oraz rozwiązań stosowanych w procesie inwestycyjnym projektowanych terenów zieleni. Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu aktywnie bierze udział w tworzeniu takich standardów – dodaje.

W programie również nowości roślinne polecane do przestrzeni miejskiej, ale także zielone strategie, błękitno-zielona infrastruktura czy plusy i minusy wprowadzania do miast łąk kwietnych.

Udział w wydarzeniu – po uprzednim zgłoszeniu – jest bezpłatny. Rejestracja upoważnia także do bezpłatnego wejścia na Targi Maszyn, Produktów i Akcesoriów do Utrzymania Terenów Zieleni Green Area Show. GAShow to wyjątkowe wydarzenie, dedykowane profesjonalistom z branży ogrodniczej
i komunalnej. Tor Służewiec stanie się miejscem prezentacji najpełniejszej oferty ogrodniczej. Najważniejszym punktem programu będą dynamiczne pokazy maszyn, urządzeń oraz narzędzi na terenie otwartym. Wśród wystawców pojawią się też znani na rynku dostawcy z pozostałych sektorów ogrodniczych (opryskiwacze, środki ochrony roślin, nasiona, torfy, podłoża, nawozy czy systemy nawadniające).

PROGRAM WYDARZENIA

 

Rejestracja na Forum: https://forumzarzadcyzieleni.abrys.pl/

Informacje o GA Show: https://gashow.pl/

Kontakt:

Judyta Więcławska

redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”

Tel: +48 728 971 345

j.wieclawska@abrys.pl